Služby a tipy na výlet

Služby

Usporiadame pre vás svadby, rodinné oslavy, krstiny, firemné posedenia, párty, športové akcie, guláš párty, školy v prírode a pod. Príjemné tiché prostredie blízko centra mesta je vhodné tiež na organizovanie školení, seminárov aj obchodných stretnutí a večerí.

Možnosť relaxu:

  • v lete - na futbalovom ihrisku, priamo za penziónom, zorganizovaním firemných turnajov v loptových hrách (futbal, volejbal), ZOO - Spišská Nová Ves, kúpaliska v Spišskej Novej Vsi
  • celoročne - turistické výlety po nových trasách južnej časti národného parku Slovenský raj, historických pamiatkach v Sp.Novej Vsi, Levoči a okolí
  • v zime - lyžovačka v blízkom okolí – Porač - Brodok, Plejsy, Hnilčik - Mráznica, Mlynky - Gugeľ, Levočská dolina.

Tipy na výlet

Letné kúpalisko

Letné kúpalisko Areál letného kúpaliska ponúka návštevníkom 50 metrový plavecký bazén s hĺbkou 180 cm a tri malé bazény. Teplota vody pohybuje okolo 27°C. Kúpalisko je súčasťou krytej plavárne s možnosťou využívania sauny a k rekreačnému komplexu patrí aj volejbalové ihrisko, reštaurácia, bufety a penzión.

Lyžiarske stredisko Poráč – Brodok

Lyžiarske stredisko Poráč – Brodok je vzdialené asi 18 km od Spišskej Novej Vsi. Ponúka dobrú lyžovačku pre začínajúcich lyžiarov a zároveň možnosti pre zlepšovanie lyžiarskej techniky tých náročnejších. Svahy sú umelo zasnežované snehovými delami.V stredisku sú 2 vleky s cekovou prepravnou kapacitou 1300 osôb/h a 3 zjazdovky. Samozrejmosťou je destský vlek a lyžiarska škôlka. K dispozícii je aj upravovaený bežecký okruh o dlžke cca 5 km.

Kláštorisko

Kláštorisko je stredisko turistiky, nachádzajúce sa vo vnútri Slovenského raja. Prvá turistická útulňa tu bola postavená v roku 1923. Na kláštorisku sa nachádzajú rekonštruované ruiny kartuziánskeho kláštora z prelomov 13. a 14. storočia.

Prielom Hornádu

Prielom Hornádu je približne 16 km dlhý úsek horného toku rieky Hornád od ústia Veľkej Bielej vody po obec Smižany. Hornád tu vytvoril počas tisícročí kaňonovité údolie, ktorým vedie tzv. chodník “Horskej služby”. Na tomto chodníku je zabudovaných 7 kovových mostíkov a lávok, približne 320 m reťazí v exponovaných skalných stenách, 140 stúpačiek a približne 70 m drevených lávok.Lokalitou vedie aj náučný chodník, ktorý turistov oboznamuje s miestnou flórou, faunou i geomorfológiou.

Tomášovský výhľad

Tomášovský výhľad je skalnaté bralo terasovitého tvaru neďalekjo Spišských Tomášoviec. Je odtiaľto nádherný výhľad do rokliny Hornádu ako aj na štíty Vysokých Tatier. Je to tiež miesto horolezeckého výcviku a skalolezeckých pretekov. Najjednoduchší prístup k výhľadu je zo Spišských Tomášoviec turistickým chodníkom po zelenej značke

Spišská hrad

Spišský hrad patrí medzi najrozsiahlejšie hradné komplexy Európy a je zároveň našim najväčším hradom. V roku 1993 bol zaradený na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. V súčasnosti je v správe Spišského múzea. S jeho výstavbou sa začalo v 12. storočí a svoju terajšiu mohutnosť získal počas nasledujúcich 600 rokov. Okrem pozostatkov hradu je tu aj expozícia Spišského múzea, ktorá sa skladá zo 4 častí:

  • Archeologická časť – približuje vývoj osídlenia hradného kopca a jeho blízkeho okolia v priebehu šiestich tisícročí
  • Hradná kuchyňa
  • Hradná spálňa
  • Mučiareň

Tiesňava Suchá Belá

Roklina Suchá Belá sa patrí ku klenotom národného parku Slovenský raj. Tiesňava je dlhá 4 km a voda v nej pomocou kaskád a vodopádov prekonáva výškový rozdiel až 400 metrov.Je zrejme najnavštevovanejšou tiesňavou Slovenského raja. Vedie ňou pomerne náročná avšak zaujímavá trasa, do ktorej je pohodlný prístup z osady Podlesok. Nebezpečné úseky zabezpečujú rebríky, reťaze, stúpadlá a lávky a vyžadujú zvýšenú opatrnosť.Priechod tiesňavou je jednosmerný, môže sa ísť len proti toku potoka smerom hore po zelenej turistickej značke.

Ski Mlynky

Lyžiarske stredisko pozostáva z troch lyžiarskych stredísk – Gugeľ, Dedinky a Biele Vody. Komplex Ski Mlynky ponúka spolu 9 zjazdových tratí rôznych obtiažností a 7 vlekov. Bežkári ocenia takmer 35 km bežkárskych tratí

Relax center Plejsy

Areál lyžiarskeho strediska sa rozprestiera na severných svahoch Krompašského vrchu. Návštevníci strediska majú k dispozícii 9 zjazdoviek rôznych stupňov náročnosti. Obslúži ich 8 vlekov a jedna 2-sedačka. Všetky zjazdovky sú umelo zasnežované a stredisko bolo viac krát dejiskom európskeho pohára v lyžovaní.Priaznivci bežkovania určite ocenia 11 km bežeckých tratí v okolí.

Letohrádok Dardanely

Letohrádok je významnou pamiatkou rokokovej architektúry. Od roku 1983 je v ňom verejnosti prístupná Expozícia klávesových hudobných nástrojov, zameraná na domácich výrobcov, ktorá je jedinou svojho druhu na Slovensku. Dominantným priestorom je spoločenská sála na poschodí, v ktorej vynikajú freskové maľby s výjavmi gréckej mytológie.

Oltár Majstra Pavla z Levoče

Najvyšší drevený oltár na svete, ktorý sa nachádza v levočskom Chráme sv. Jakuba. Celý oltár je vyrobený z lipového dreva, bez jediného železného klinca. Na diele levočského rezbára Pavla je obdivuhodná nielen kvalita, ale aj zachovaný rozsah.

Zoologická záhrada Spišská Nová Ves 

Je najmladšou zoologickou záhradou na Slovensku. V areáli ZOO nájdete detské ihriská, trampolínové centrum, stánok so suvenírmi a taktiež môžete okúsiť jazdu na koni.